• Aktualności

   • Aktualności

    Co nowego w szkole?
      • Zakończenie Roku Szkolnego w klasie 1D

      • Dobiegł końca rok szkolny 2020/2021. Był on wyjątkowy, inny niż wszystkie. Pragniemy podziękować naszym pierwszakom za siłę i zaangażowanie, za to, że potrafili odnaleźć szkołę również poza jej murami. Dziękujemy rodzicom za wsparcie i wyrozumiałość. Bez wątpienia nowa sytuacja każdego z nas czegoś nauczyła. Dziękujemy za wytrwałość i dążenie do wspólnego celu. Życzymy naszym mistrzom z kl. 1d wspaniałego wypoczynku i relaksu podczas tegorocznych wakacji. Pani Ania i Pani Natalia

      • Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021 klas VIII.

      • Koniec lekcji, klasówek i prac domowych. Rok szkolny zakończony. Przed nami dwa miesiące wakacji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego w dniu 25.06.2021. r. zgromadziła na hali sportowej przedstawicieli władz miasta, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klas VII, ślubowanie na sztandar absolwentów szkoły oraz wręczenie statuetek Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Ełku piętnaściorgu uczniów, klas ósmych , którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, średnią co najmniej 5,00, wykazali się aktywnością społeczną, reprezentowali szkołę w licznych konkursach, olimpiadach i przedsięwzięciach. W tym roku naszą szkołę ukończyło 91 uczniów. Niezmiernie cieszy fakt, że 20 z nich ukończyło szkołę z wyróżnieniem. Pani Dyrektor wręczyła także listy gratulacyjne rodzicom uczniów wyróżniających się w nauce. Po gratulacjach przyszedł czas na pożegnanie. Pani dyrektor kwiatami i serdecznymi słowami podziękowała za pracę odchodzącym na emeryturę nauczycielom, pracownikom obsługi. Społeczność szkoły pożegnała uroczyście wieloletnią Przewodniczącą Rady Rodziców. Chwilę później nauczyciele wraz z wychowankami udali się do sal na pożegnalne spotkanie. Wakacje to ulubiony i oczekiwany czas. Po długich miesiącach często bardzo wytężonej pracy przychodzi bowiem pora na zasłużony wypoczynek. Wszystkim życzymy bezpiecznych, słonecznych i radosnych wakacji, abyście zdrowi i pełni zapału rozpoczęli od pierwszego września nowy rok szkolny.

      • Zakończenie Roku Szkolnego w oddziale 0B

      • Dnia 25 czerwca dzieci z grupy 0 b pożegnały rok przedszkolny 2020/2021 r. Był to rok radosnych chwil i ciekawych doświadczeń. Niektóre z dzieci stały się absolwentami przedszkola bo po wakacjach staną się uczniami w I klasie. Żegnając się pojawiły się łzy wzruszenia. Życzymy wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji i dobrego odpoczynku Do zobaczenia.

      • Zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym ,,0a"

      • W piątek, 25 czerwca 2021 r. miało miejsce uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2020/2021 w grupie ,,0a" a tym samym pożegnanie przedszkola. Z tej okazji dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody w postaci książek edukacyjnych. Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę ,,Lato, lato, lato czeka...". Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!Przedstawiamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

      • Wycieczka do Sypitek

      • 24 czerwca 2021 roku o godz. 9.00 pod szkołą zgromadziła się grupa uczniów z klasy 5a, 5b, 5c, 6a i 6f niecierpliwie czekających na opiekunów. Dokąd jedziemy? Wyruszamy w letnią podróz Ełcką Koleją Wąskotorową do Sypitek. A na miejscu, oczywiście wspólne ognisko z kiełbaskami i szkolny piknik. Przepyszny lodowy deser i smakowite gofry z bitą śmietaną. Najedzeni i uśmiechnięci zaprosiliśmy kolegów i koleżanki do wpólnej gry w piłkę, badmintona, gry stolikowe oraz śpiewania przy ognisku. 

      • #challengeniebieskiemotyle2021

      • Uczniowie z. rewalidacyjnych dziękują bardzo za nominację Pani Aleksandrze Miklaszewskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku. #challengeniebieskiemotyle2021 Celem akcji było poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie Iskierki Przyjaźni Akcja przebiegła pod hasłem: Jesteśmy z Wami NIEBIESKIMI MOTYLAMI

      • Integracyjne ognisko klas integracyjnych

      • 17 czerwca odbyło się integracyjne ognisko naszych trzech klas integracyjnych. W Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku spotkały się klasa 4a, 5a i 6a.Dopisała nam pogoda, humory i apetyty . Jak przebiegła nasza integracja? Efekty można zobaczyć na załączonych zdjęciach

      • „Lekcje historii w zabytkach naszego miasta”

      • W czerwcu uczniowie klas: 5 c. 7 d, 7 e, 8 a i 8 c wzięli udział w projekcie: „Poznajemy przeszłość naszego miasta”. W ramach tego projektu odbyli oni piesze wycieczki do Wieży Ciśnień, Muzeum Historycznego i do Archiwum Państwowego w Suwałkach oddział w Ełku pod opieką nauczycieli pani Danuty Turek i pani Aliny Zabłockiej. Uczniowie wzięli udział w warsztatach i lekcjach historycznych w zabytkach naszego miasta. Jak sami twierdzą: poznali wiele ciekawostek związanych z historią naszej małej ojczyzny oraz miło spędzili czas poza szkołą. Wydarzenia te zintegrowały uczniów, a wspomnienia ze wspólnie przeżytych chwil pozostaną na długo w ich pamięci.

      • KANGUR MATEMATYCZNY

      • 22 kwietnia 2021 roku odbyła się XXX edycja Międzynarodowego Konkursu ,,Kangur Matematyczny”. Jest to Konkurs wymagający bardzo szybkiego wykonywania obliczeń oraz logicznego myślenia. Jak co roku wzięli w nim udział również uczniowie naszej Szkoły. W tym roku, było to 17 uczniów z klas od 3 do 8.  

       Dotarły do nas juz wyniki i tak wśród naszych uczniów  wyróżnienia otrzymali:

       1. Marta Pach 8b

       2. Krystian Żbikowski 7e

       3. Sebastian Żbikowski 5b

       4. Igor Sawicki 4e

       5. Nataniel Olszewski 3a

       6. Oliwier Białczak 3e

       Wszystkim  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       Elżbieta Kłoczko - koordynator szkolny konkursu

      • #challengeniebieskiemotyle2021

      • Kolejna nominowana klasa wykonała niebieskie zadanie! Uczniowie klasy IVe dziękują za nominację klasie IVc ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Danuty Siedzikòwny "INKI" w Ełku. We wtorek, 22.06.2021 r. odbył się #challengeniebieskiemotyle2021. Na znak solidarności z osobami z autyzmem tego dnia uczniowie ubrali się na niebiesko i wykonali prace plastyczne pod okiem p. Ewy Awramik i p. Karola Kwiatkowskiego CELEM AKCJI BYŁO POSZERZENIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI. Akcja przebiegała pod hasłem: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI!

      • Zajęcia klasy 2d w Centrum Edukacji Ekologicznej

      • W dniu 23 czerwca klasa 2d wzięła udział w zajęciach Qest - Tajemniczy ogród w Centrum Edukacji Ekologicznej. Uczniowie podzieleni na dwa zespoły w oparciu o mapę wyszukiwali rzadkie okazy roślin w ogrodzie botanicznym. Zabawa była bardzo pouczająca.

      • Ostatnie wspóne wyjście klasy 8D

      • 22 czerwca klasa 8d wraz z wychowawcą wybrala się na ostatnie już wspólne wyjście integracyjne do Laser Tag C4. Uczniowie mieli okazję zagrać zespołowo w "laserowy paintball". Po wspólnej zabawie klasa wybrala się na lody i długi spacer wzdłuż promenady nad jeziorem aby razem powspominać wspólnie spędzone lata w szkole.

      • Praktyczne zajęcia rewalidacyjne

      • W czasie wakacji bardzo często podróżujemy koleją. Aby nie zgubić się na dużym dworcu kolejowym, warto wiedzieć jak się po nim poruszać. Uczeń podczas praktycznych zajęć rewalidacyjnych dowiedział się gdzie można zdobyć informacje na temat pociągu, ćwiczył odczytywanie informacji z tablic oraz jak prawidłowo kupić bilet na pociąg.

      • Wyjście na pizzę kl. 6e

      • Po trudach roku szkolnego i zdalnego nauczania klasa 6e wraz z wychowawcą udała się do pobliskiej restauracji Bella Mozarella. Poznaliśmy wiele ciekawostek związanych z historią pizzy, ich oryginalnymi składnikami i pochodzeniem. Spróbowaliśmy różnych rodzai. Każdy znalazł coś dobrego dla siebie. Miło było spędzić czas razem poza szkołą. Polecamy restaurację i dziękujemy za miłe przyjęcie nas.

       @bellamozzarella #bellamozzarella

      • Rodzina na medal

      • W ramach tegorocznych obchodów Ełckich Dni Rodziny nauczyciele wychowania fizycznego ogłosili konkurs pt. "Rodzina na medal", w ramach którego uczniowie naszej szkoły wraz z rodzinami podejmowali wspólną aktywność fizyczną. W rezultacie z nadesłanych prac utworzono kolaż, natomiast uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe medale i tytuł "Rodziny na medal".

      • 2b i 2c w Centrum Edukacji Ekologicznej

      • 15 czerwca uczniowie klasy 2b i 2c uczestniczyli w ognisku integracyjnym zorganizowanym na terenie CEE w Ełku. Oprócz pieczenia kiełbasek dzieci wzięły udział w zabawie w kodowanie- segregacja odpadów. Okazało się,że nasi uczniowie potrafią dokonać prawidlowej seregacji. Po udanej zabawie wszyscy uczniowie z uśmiechem na twarzy wrócili do szkoły.

      • Z uśmiechem klasa IVc wykonała niebieskie zadanie! 💙👗👖

      • Dziękujemy za nominację grupie ,,0a" ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Danuty Siedzikòwny "INKI" w Ełku. Kontynuujemy z radością #challengeniebieskiemotyle2021

       Jesteśmy solidarni z osobami z autyzmem i przekazaliśmy niebieską iskierkę wykonując symboliczne zadania.

      • Wizyta Przedszkolaków w Straży Pożarnej⛑️🚒

      • W piątek, 18 czerwca 2021 r. przedszkolaki z grupy ,,0a" udały się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Ełku.Przedszkolaki w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich, sprzęt, jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbiera się zgłoszenia o pożarach i wypadkach, miały także okazję obserwacji strażaków szykujących się do wyjazdu na akcję ratunkową. Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej. To była bardzo ciekawa i ważna lekcja. Składamy serdeczne podziękowania Strażakom za miłe przyjęcie i umożliwienie bliższego poznania niezwykle istotnej i niebezpiecznej pracy STRAŻAKA .

      • Rozstrzygnięcie przedszkolnych konkursów związanych z Ełckimi Obchodami Dni Rodziny 2021

      • W piątek, 18 czerwca 2021 r. nastąpiło w oddziałach przedszkolnych gr. ,,0a” i ,,0b” rozstrzygnięcie konkursów organizowanych w ramach Dni Rodziny. Dzieci miały do wyboru udział w trzech konkursach: plastycznym, kulinarnym i fotograficznym. Zadaniem przedszkolaków było m. in. wykonanie drzewa genealogicznego swojej rodziny, ulubionej potrawy lub rodzinnego zdjęcia osadzonego w plenerze. W konkursie na drzewo genealogiczne I miejsce zajął Błażej Borysowski gr. 0a, II miejsce Miłosz Stasieło i Szymon Cygan gr. 0b, III miejsce Ada Jaworowska gr. 0a. Za udział w „Małym Master Chef” dyplomy i nagrody otrzymali: Fabian Kuczyński, Radosław Piekarski, Kacper Szymborski i Szymon Cygan. Za wykonanie zdjęć rodzinnych osadzonych w plenerze nagrodzeni zostali: Miłosz Stasieło, Sebastian Kulbacki, Zuzanna Juszkiewicz i Jakub Molski. Wszystkie prace były wykonywane przy wsparciu rodziców. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie się w konkursy. Życzymy dalszych sukcesów.