• Aktualności

   • Aktualności

    Co nowego w szkole?
      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      • Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.Dziś 24 czerwca 2022 roku pożegnaliśmy miniony rok szkolny. W uroczystości udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Pani Dyrektor Dorota Szczawińska podsumowała rok szkolny, przybliżyła najważniejsze osiągnięcia uczniów oraz podziękowała rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za rzetelną pracę. Uczniowie klas VIII którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce z rąk Pani Dyrektor i wychowawcy otrzymali świadectwa z biało- czerwonym paskiem, dyplomy oraz Statuetki Dyrektora Szkoły. Dziś tez nadszedł dzień pożegnania nauczycieli, którzy po kilkudziesięciu latach pracy w naszej szkole przechodzą na zasłużoną emeryturę. Na koniec uroczystości dyrektor szkoły życzyła uczniom i pracownikom szkoły, bezpiecznych, słonecznych i radosnych wakacji, aby pomogły zregenerować siły i pozwoliły z ochotą i zapałem spotkać się za dwa miesiące 1 września w nowym roku szkolnym 2022/2023.

      • Oddział przygotowawczy na lodach ;)

      • W przeddzień zakończenia roku szkolnego dzieci z oddziału przygotowawczego udały się na lody i spacer. Celem wyjścia było utrwalenie zasad poruszania się po chodnikach, przechodzenia przez jezdnię oraz kulturalnego zachowania się w kawiarni, przy stole. Każde dziecko mogło dokonać wyboru w kwestii smaku lodów. Wszystkie dzieci z apetytem zjadły swoje porcje lodów. Uczniowie wracali z uśmiechami na buziach a dobry humor utrzymywał im się przez cały dzień.

      • Innowacja pedagogiczna “Mój korespondencyjny przyjaciel”

      • Innowacja pedagogiczna “Mój korespondencyjny przyjaciel” realizowana w czasie zajęć rewalidacyjnych od listopada 2021r. do czerwca 2022r. Programem została objęta uczennica Amelka Cieplinska uczennica o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zajęcia odbywały się raz w miesiącu podczas realizacji konkretnego tematu. Tematyka zajęć realizowana była zgodnie z harmonogramem. Innowacja miała na celu propagowanie tradycyjnego przesyłania informacji w formie pocztówek i listów oraz danie uczennicy możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania kogoś nowego i odkrywania świata w trochę inny sposób. Poprzez pisanie listów uczennica rozwijała umiejętności plastyczne, estetyczne, a także uczyła się poprawnego adresowania listów. Innowacja zakończyła się sukcesem. Uczennica poznała nowego kolegę i nowe miejsce. Doskonaliła umiejętność tworzenia wypowiedzi pisemnych, dbała o staranne, estetyczne pismo. Poznała budowę listu i formułę obowiązującą przy jego pisaniu. Samodzielnie adresowała koperty, pakowała korespondencję, naklejała znaczki i wraz z opiekunem Agnieszką Ciechanowską udawała się na pocztę w celu wysłania listu. Podczas realizacji zadań wykazała się kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem. Dzięki wszystkim tym działaniom wzrosło zainteresowanie uczennicy pisaniem listów. Amelka wyraziła chęć kontynuowania podjętych działań.

      • „Rodzina z wartościami to silna rodzina”

      • W związku z obchodami Ełckich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina z wartościami to silna rodzina”, wychowawcy w świetlicy i ogłaszają wynik zorganizowanego konkursu plastyczno -literackiego pt. "Rodzina w niej miłość i siła-album pełen wspomnień " 1m zajęła Natalia Kiluk kl. 1f Szkoła Podstawowa nr 3. 

      • Podziękowanie za spotkanie z uczniami klas 0-III

      • Wydawnictwo Żwakowskie wraz z pisarzem Panem Waldemarem Cichoniem bardzo dziękuje za spotkanie on line z uczniami klas 0-III, które odbyło się 31 maja 2022r. W ramach podziękowania szkolna biblioteka otrzymała serię książek o kocie Cukierku oraz psie Riko. Bardzo dziękujemy panu pisarzowi i Wydawnictwu Żwakowskiemu za książki i mamy nadzieję na spotkanie na żywo w naszej szkole. Organizatorem spotkania w szkole była pani Dorota Płońska.

      • KLASA 5 E W MIĘDZYSZKOLNYM OŚRDOKU SPORTU W EŁKU

      • Uczniowie mieli możliwość poznać zasady funkcjonowania MOS w Ełku. Dowiedzieli się jakie dyscypliny sportowe można rozwijać pod czujnym okiem trenerów w ośrodku. Mieli również okazję poćwiczyć na siłowni klubu. Oczywiście mamy nadzieję, że uczniowie dołączą do grona zawodników ełckiego klubu sportowego i będą rozwijać swoje indywidualne możliwości, a zarazem będzie to świetny sposób na aktywny tryb życia.

      • Wycieczka do Nidzicy oraz Muzeum Bitwy pod Grunwaldem

      • Wczesnym rankiem, 10 czerwca,  uczniowie klas:  4a, 4d, 5e, 6a, 6b i 7d pod opieką pań: M. Kondrackiej, M. Namiotkiewicz, H. Sadowskiej i M. Urbanowicz wyruszyli na wycieczkę w kierunku Nidzicy. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowieści o tym gotyckim zamku, poznali historię pojawienia się Krzyżaków, ich życia i prowadzonych walk. Przespacerowali się po salach zamku, a w części muzealnej obejrzeli ciekawe eksponaty związane z najstarszą historią Prusów i miasta, zaś w zbrojowni zobaczyli kopie uzbrojenia rycerzy i piechoty chłopskiej z okresu bitwy pod Grunwaldem. Wprowadzeni już w klimat tamtej epoki wszyscy udali się do Stębarku, gdzie mieści się Muzeum Bitwy pod Grunwaldem. Tutaj czekała kolejna porcja solidnej wiedzy historycznej na temat przebiegu sławnej bitwy w 1410r., a potem spacer polami Grunwaldu. Ostatnim punktem była wizyta w rezerwacie krajobrazowym Źródła Rzeki Łyny im. prof. Romana Kobendzy. Tutaj z kolei można było podziwiać piękno natury i dowiedzieć się, na czym polega zjawisko erozji wstecznej. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia na wycieczkowiczów czekały napoje, ognisko i kiełbaski.

      • XXIV DIECEZJALNY KONKURS „JAN PAWEŁ II - ŚWIĘTY NASZYCH CZASÓW”  

      • Parafia Katedralna św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Ełku wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 im. Danuty Siedzikówny ps. „Inki” w Ełku oraz we współpracy z Wydziałem Katechetycznym, MODN w Olecku i W-MODN
       w Ełku zorganizowali  XXIV DIECEZJALNY KONKURS „JAN PAWEŁ II- ŚWIĘTY NASZYCH CZASÓW”.
       Honorowy patronat nad konkursem sprawował :
       - J.E. Ks. Bp Jerzy Mazur – Biskup Diecezji Ełckiej
       - Tomasz Andrukiewicz - Prezydent Miasta Ełk.
       - Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Diecezji Ełckiej
        Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas I-VIII Diecezji Ełckiej. Celem konkursu było m.in.:
       - upamiętnienie Największego z rodu Polaków oraz patrona naszego miasta Św. Jana Pawła II;
       - włączenie się w diecezjalne obchody I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej;
       - inspirowanie dzieci i młodzieży do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Św. Jana Pawła II;
       - kształtowanie postaw i promowanie ponadczasowych, uniwersalnych wartości, płynących
       z nauczania Św. Jana Pawła II (np. pokój, miłość, dobro, sprawiedliwość, rodzina itp.);
       - poszukiwanie i promocja młodych talentów muzycznych, plastycznych, recytatorskich oraz literackich;

       W konkursie wzięło udział 289 uczniów z 25 szkół Diecezji Ełckiej, którzy wystąpili
       w 4 kategoriach:
       - plastycznej – 194 dzieci
       - muzycznej – 37 dzieci
       - recytatorskiej – 33 dzieci
       - literackiej – 25 dzieci

       Komisje konkursowe  wyłoniły 50  laureatów oraz przyznały 17 wyróżnień. Gala konkursu odbyła się w dwóch miejscach. Laureaci i wyróżnieni kl. I-VI otrzymali nagrody 4 czerwca
       w czasie I Kongresu Różańcowego – stacja dziecięca w Studzienicznej. Natomiast kl. VII-VIII wręczono nagrody 11 czerwca w czasie I Kongresu Różańcowego- stacja młodzieżowa w Ełku. 

       Konkurs został zorganizowany przy współudziale sponsorów, którym składamy gorące podziękowania:

       – Urząd Miasta Ełk
       – Caritas Diecezji Ełckiej
       -  Parafia Katedralna Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Ełku
       – Szkoła Podstawowa nr 2 im Danuty Siedzikówny ps. „Inki” w Ełku
       - Starostwo Powiatowe w Ełku

      • 2d i 3e na wycieczce w Grądzkie Ełckie

      • Klasy 2d i 3e wraz z wychowawcami wybrały się na ostatnią w tym roku szkolnym wycieczkę . Uczniowie wspierając lokalne inicjatywy odwiedzili "Zakątek u Jasia" w miejscowości Grądzkie Ełckie. Tam panie zorganizowały warsztaty piekarskie - dzieci wykonały własnoręcznie chałki drożdżowe, które następnie panie upiekly i uczniowie zabrali do domu, by poczęstować domowników własnymi wypiekami. Po zajęciach czas uplynął wszystkim na zabawie na placu zabaw oraz w sali sensorycznej. Nie obyło się bez pieczonych kiełbasek - mniam - bardzo pysznych . Podczas pobytu towarzyszyły nam przeurocze psy. Miłe, kreatywne i cudownie odprężające miejsce .

      • Klasa 3b i 3c na wycieczce w Giżach

      • Dnia 13 czerwca uczniowie klasy 3b i 3c wybrali się na wycieczkę do Majątku Marczak w Giżach koło Olecka. Dzień był pełen wrażeń. Przejazd autokarem minął bardzo szybko, a na miejscu czekały na nas niesamowite atrakcje. Furorę zrobiła jazda kolejką tyrolską i przejazd gokartami. Przerwy w zabawie umilały nam pieczone kiełbaski, gofry i dżemy własnej roboty wykonane przez właścicieli majątku. Po odzyskaniu sił rozpoczęły się dalsze atrakcje: spacer wokół stawów, skoki na trampolinie, zabawy na kocyku, rozgrywki w ping-ponga i mini golfa. Dzieci zmęczone, ale w pełni zadowolone wróciły do Ełku.

      • RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY DRZEWO GENEALOGICZNE TWOJEJ RODZINY

      • Dzieci z oddziału przedszkolnego ,,0a" wzięły udział w Miejskim konkursie organizowanym w ramach Ełckich Dni Rodziny 2022 przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ełku. W ramach konkursu wykonały drzewo genealogiczne swojej rodziny. W grupie odbyły się szkolne eliminacje do konkursu. Wyróżnienie zdobyli: Radosław Piekarski i Oliwier Radzio. Serdecznie gratulujemy!

      • Wycieczka do Tykocina- Pentowa i Kiermus klas 1c i 1d

      • 3 czerwca uczniowie z klasy I c i I d razem ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę krajoznawczą. Najpierw odwiedzili Tykocin. Tam zwiedzali Zamek Królewski i Synagogę. Potem odwiedzili Dworek Pentowo nad Narwią, który otrzymał tytuł Europejskiej Wioski Bocianiej. Ostatnim punktem programu były Kiermusy - znane jako Ostoja Żubra i Tradycji Szlacheckiej. Tam zwiedzili Muzeum Oręża Polskiego im. Jerzego Hoffmana. To była wspaniała lekcja historii.

      • Zajęcia z gliny ceramicznej - 2a

      • 14 czerwca w sali lekcyjnej odbyły się zajęcia z gliny ceramicznej. Uczniowie 2a pod kierunkiem Pani Edyty Mańczuk tworzyli ptaszki, miseczki, koszyczki. Ręce były brudne, ale radości wiele.

      • 4d w Mobilnym Centrum Edukacyjnym

      • Kostki merge, ozoboty, photony, qubo, długopisy 3D, Beeboty i nowoczesna tablica interaktywna. Z takimi nowinkami technologicznymi mogli zmierzyć się uczniowie klasy 4d w #MobilnymCentrumEdukacyjnym dzięki #frse Teraz programowanie wydaje się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze.

      • Wizyta 1c w Straży Pożarnej

      • Klasa 1a 7 czerwca złożyła kolejną wizytę w Straży Pożarnej. Tym razem uczniowie mieli okazję dokładnie przyjrzeć się pracy strażaka. Poznali wyposażenie wozu strażackiego, ubiór strażaka, ćwiczyli umiejętność obsługi prądownicy strażackiej trafiając strumieniem wody do celu. Najwięcej jednak emocji wzbudził pokaz wozu z wysuwanym koszem strażackim. Wysokość na jaką kosz został umieszczony zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Szkoda tylko, że nikt nie mógł podziwiać widoków z wysokości. Ale ta przyjemność zarezerwowana jest tylko dla strażaków...

       Ogromne podziękowania dla pana Grzegorza i wszystkich strażaków z ełckiej jednostki.

      • Akcja "Rodzina na medal"

      • W związku z obchodami Ełckich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina z wartościami to silna rodzina”, nauczyciele wychowania fizycznego, po raz kolejny zapraszają uczniów wraz z rodzinami do wzięcia udziału w akcji "Rodzina na medal"

      • Obóz klasy 8e

      • Po ciężkim roku, pełnym stresów związanych z przygotowaniem do egzaminu ósmoklasisty walką o wzorowe świadectwo, uczniowie klasy 8e wyruszyli na zasłużony wypoczynek w postaci obozu. Tam czekał ich chrzest obozowy, zawody sportowe, dyskoteka i wiele innych atrakcji. Zobaczcie sami.