• Aktualności

   • Aktualności

    Co nowego w szkole?
      • 81 rocznica Ataku Związku Radzieckiego na Polskę

      • Złożenie kwiatów przez przedstawicieli szkoły Panią Agnieszkę Ciechanowską oraz uczennicę Martę Pach pod pomnikiem Ofiar Katynia i Smoleńska podczas uroczystości upamiętniającej 81 rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę. 

      • Dzień Kropki w oddziale 0B

      • 15 wrzesnia dzieci z grupy 0b obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto jest coraz bardziej popularne, ma na celu odkrywanie talentów i ukrytych talentów wśród dzieci. Rozwija wyobraźnię i kreatywność dzieci. Dzieci obejrzały film o dziewczynce Vashti przez którą wykonanienie zwyczajnej kropki zmieniło jej cały świat. Ponadto dzieci wykonały pracę plastyczną, której zadaniem było wypełnienie kropek na sylwecie jabłek i piłki plasteliną. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy z okazji tego święta i wykonanej pracy. Zabawa była przednia.

      • Dzień Kropki w oddziale 0a

      • "Biedroneczki są w kropeczki" 🐞
       15 września 2020 r.  w grupie ,,0a" obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci. Nie mogliśmy przejść obok tego święta obojętnie. Na zajęciach dzieci poznały genezę tego święta. Uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności – talent. Tego dnia również dostrzegliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. ☺️

      • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 oraz Ślubowanie Klas I

      • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zdjęcia szkoły.

       „Niech nasza droga będzie wspólna (…)

       Nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.”

       św. Jan Paweł II

       Stoimy u progu nowego roku szkolnego 2020/2021. Będzie on z pewnością inny niż dotychczasowe. Proces nauczania- uczenia odbywać się będzie w rzeczywistości, którą charakteryzuje wiele ograniczeń i nowych form dostosowań. Wszystkim nam towarzyszą różne emocje, obawy i odczucia. Jedni z nas cieszą się z możliwości powrotu do murów szkolnych, w których spotykaliśmy się, współpracowaliśmy, uczyliśmy się. Inni czują niepewność przed nieznanym, obawę nie tylko przed nowymi wyzwaniami edukacyjnymi, ale także przed koniecznością zachowywania zasad i procedur związanych z pandemią. Mamy jednak nadzieję, że wspólnymi siłami, działając według wyznaczonych zasad, przy ogólnej wyrozumiałości i odpowiedzialności, uda nam się przejść przez ten czas „bezboleśnie”.

       Pierwszy dzwonek zabrzmi dopiero w dniu 2 września, ale to dziś rozpoczął się kolejny rok nauki, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego świata, rozwijania zainteresowań. Wypoczętych i gotowych na nowe wyzwania stawiło się 90 pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w naszej szkole Dzieci złożyły ślubowanie i oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów szkoły, stały się pełnoprawnymi członkami jej społeczności. Podczas uroczystości uczniowie mieli również możliwość obejrzenia teatrzyku kukiełkowego pt. "Kopciuszek" przygotowanego przez wychowawców świetlicy szkolnej. Po zakończeniu wraz z rodzicami udali się do swoich klas.

       A już jutro dzielnie wkroczą do szkoły, by zdobywać wiedzę, doświadczenia i nowych przyjaciół.

      • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

      • Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy

       Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 pragnę serdecznie podziękować, pogratulować i złożyć życzenia wszelkiej pomyślności ...

       Kochani Uczniowie

       Za wami kolejny rok zdobywania wiedzy , rozwijania pasji i zainteresowań. Przejście na system zdalnego nauczania wymagał od Was samodyscypliny i zastosowania nowych metod uczenia się. Gratuluję szkolnych sukcesów, osiągnięć i życzę wspaniałych , bezpiecznych wakacji

       Drodzy Rodzice

       Dziękuję Wam za okazaną pomoc w czasie zawieszenia zajęć i kształcenia na odległość. W tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich dzieci, motywując ich do nauki. Dziękujemy za państwa zaangażowanie i otwartość na potrzeby szkoły.

       Szanowni Nauczyciele, Pracownicy

       Dziękuję wam za codzienną pracę, poświęcenie i zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do organizacji zdalnego nauczania.

       Wszystkim Państwu życzę pomyślności, zdrowia i powrotu w Nowym Roku Szkolnym do stacjonarnego trybu nauczania.

       Spokojnych i bezpiecznych wakacji !!!

       Dorota Szczawińska

       Dyrektor SP Nr 2 w Ełku

       Fot. SP 2 w Ełku

       Muzyka: "Dwa razy w roku jest koniec roku" Sylwia Torepko kl. 5c,
       przyg. Ewa Awramik.