• Samorząd

• SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2020/2021

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• Drodzy uczniowie SP2!!!

W czwartek 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji co roku przeprowadzane są różnorodne akcje mające na celu uświadomić nas o istocie dbania o środowisko. W tym roku chcielibyśmy jako Samorząd Uczniowski zaangażować Was wszystkich do wzięcia udziału w proekologicznej akcji sprzątania świata! Członkowie Samorządu już zaczęli swoje prace! Przygotowali Wam plakaty nawołujące do dbania o środowisko oraz sami włączyli się w sprzątanie okolicznych parków, lasów i łąk. Zachęcamy do zaangażowania się w ochronę czystości środowiska, w którym żyjemy! Chętni uczniowie szkoły mogą wraz z przyjaciółmi oraz rodziną ( pod opieką osób dorosłych) wybrać się na akcję sprzątania świata, sfotografować tę akcję i przesłać zdjęcia do gospodarzy klas. Zdjęcia będą zamieszczone na stronie i Facebooku szkoły. (Warto po zrealizowaniu takiej akcji sprzątającej pomyśleć o jakiejś miłej nagrodzie np. wspólny piknik/ jazda na rowerze/ ognisko.

Pamiętajcie!

Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego , na pozór niewielkiego, ludzkiego działania,

ZALEŻY OD KAŻDEGO Z NAS”

Florian Plit

• DZIAŁANIA SAMORZĄDU

• POCZTA WALENTYNKOWA

• Dzięki akcji Samorządu Uczniowskiego pod nazwą "Poczta Walentynkowa" uczniowie naszej szkoły mogli celebrować święto zakochanych przesyłając sobie samodzielnie wykonane walentynki. Dzięki tym małym gestom, uczniowie mogli ujawnić swoje sympatie, wprowadzić w miły nastrój swoich kolegów i koleżanki, okazać im życzliwość. Dziękujemy szkolnym listonoszom za ich wkład i możliwość wzięcia udziału w zabawie!

• MIKOŁAJKI

• Mikołajki podczas nauczania online też mogą być ciekawe i kolorowe! Uczniowie naszej szkoły, 6 grudnia, mieli szansę uniknąć odpowiedzi ustnej oraz niezapowiedzianych karkówek! Wystarczyło tylko przenieść się w klimat świąteczny, założyć czapkę Mikołaja, rogi renifera lub przebrać się za aniołka lub śnieżynkę. Tego dnia, już od samego rana nauczyciele mogli oglądać swoich uczniów w tych nietypowych strojach. Samorząd Uczniowski planuje kolejne tego typu akcje. Najbliższą okazją ku temu będzie święto zakochanych obchodzone w lutym czyli "Walentynki"!

• ANDRZEJKI KLASACH IV-VIII

• Z okazji andrzejek, uczniowie klas 4-8 wzięli udział w „Interaktywnym quizie o andrzejkach”. Zabawa została zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W Quizie wzięło udział 72 uczniów naszej szkoły! I miejsce zdobyła Kinga Znorowska z klasy 6e i jako nagrodę otrzymuje szczęśliwy numerek (nie będzie odpytywana) 1 grudnia. II miejsce przypadło Mai Moczydłowskiej z klasy 6e. Maja otrzyma już dziś 15 dodatkowych punktów dodatnich z zachowania. III miejsce zdobył Dawid Filipczuk z klasy 8B, a jego nagrodą jest dzień bez kamerki dnia 1 grudnia. Dziękujemy za udział w zabawie i serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!