W środę 17 kwietnia klasa 1 „a” udała się do Centrum Edukacji Ekologicznej, by uczestniczyć w zajęciach z okazji Dnia Ziemi. Pierwszaki miały okazję porozmawiać o tym, co sprawia że ziemia jest zanieczyszczona oraz co dzieci i dorośli mogą zrobić aby była ona czysta, by wszystkim żyło się przyjemniej. Dzieci nauczyły się segregować śmieci oraz rozwiązały krzyżówkę związaną ze zbliżającym się świętem.
Aktualności
Co nowego w szkole?Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi w klasie 1 „a”.
- 5
Spotkanie z pracownikiem Służby Biebrzańskiego Parku Narodowego
16 kwietnia klasy 2b i 2c miały przyjemność gościć pana Bogdana Browarskiego pracownika Służby Biebrzańskiego Parku Narodowego. Dzieci miały okazję zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi parku. Mogły wziąć w ręce poroże i rogi. W gablotach oglądały różne owady. Zajęcia były bardzo ciekawe, dobrze zorganizowane. Dzieci chętnie w nich uczestniczyły. Na koniec zajęć klasy otrzymały budki dla ptaków.
4
Kolejny sukces naszych uczniów
16 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Ełku odbyło się posiadające wieloletnią tradycję Święto Nauki. Organizatorzy zadbali o zróżnicowane zadania dla uczniów, którzy musieli wykazać się dużą wiedzą i umiejętnościami z języka polskiego oraz matematyki. Zmagania były zacięte, ale przebiegały w przyjaznej atmosferze. Miło nam ogłosić, że dwoje naszych ósmoklasistów (Maria Kacprzyk i Nataniel Borysowski) zajęło II miejsce w konkursie "Lekturowy zawrót głowy", który odbył się w takiej formule po raz pierwszy. Uczestnicy musieli opowiedzieć o wylosowanych bohaterach literackich (gra Taboo), rozwiązać krzyżówkę i test, a na zakończenie - przeprowadzić wywiad z postacią z wylosowanej lektury ze szczególnym uwzględnieniem wartości ważnych w życiu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!
6
Sukcesy uczniów naszej szkoły w Konkursach Przedmiotowych Warmińsko - Mazurskiego Kuratora Oświaty przyczyniły się do uzyskania Dyplomu uznania.
Niesamowite skarpetki- wizyta w Bibliotece Miejskiej
Kolejny raz klasa 1b miała przyjemność gościć w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie ,, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" oraz zapoznać się z kolejnymi książkami autorstwa pani Justyny Bednarek, co dla wielu osób było wielkim zaskoczeniem: ,,Nowe przygody skarpetek", ,,Sekretna historia ludz...skarpetek" ,, Banda czarnej frotte. Skarpetki powracają, ,,Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik"i.in. Zajęcia zainspirowały dzieci do wymyślenia własnych skarpecianych historii, których efektem były ciekawe prace plastyczne.
4
Święto Chrztu Polski
W dniu 14 kwietnia obchodziliśmy Święto Chrztu Polski. Aby uczcić to ważne wydarzenie w dziejach narodu polskiego, uczniowie klas: 5d, 5e, 6c, 7b, 8c wykonali plakaty związane z historią Polski w czasie pierwszych Piastów.
Uczniowie podczas pracy w zespołach rozwijali umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji, analizy tekstów źródłowych.
5
"Wielkanocny stroik"
Już kolejny rok z rzędu w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs pt. "Wielkanocny stroik". Konkurs ten ma na celu rozwijanie dziecięcej wyobraźni oraz wrażliwości estetycznej. W tym roku wzięło w nim udział wielu uczniów. Stroiki, które do nas przyniesiono były bardzo kreatywne, oryginalne i zarazem piękne. Dlatego też Komisja w składzie: pani wicedyrektor Małgorzata Juszkiewicz, pani Anna Pillar- Lisowska i pani Grażyna Piela miały ciężki orzech do zgryzienia. Narady trwały dłuższy czas, po czym w końcu zostały wybrane najlepsze prace, a mianowicie: Miejsce I Igor Zdunek Sp2 Miejsce I Klaudia Adamczyk Sp2 Miejsce II Kalina Wielgat Sp3 Miejsce III Maja Biszewska Sp2 Wyróżnienia: Nikodem Stulgis Sp3 i Gabriela Sokołowska Sp2 Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i serdecznie zachęcamy do brania udziału w kolejnych. Organizatorzy: Magda Borawska Natalia Łukaszewicz Ewa Samsel Karolina Karaś Agata Dremo
ZBIÓRKA PIENIĘDZY -„OKAŻMY NASZE SERCA”
Drodzy Rodzice zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie naszej akcji. Podczas spotkań z wychowawcą w dniach 16-17 kwietnia 2024 r. wolontariusze będą zbierać pieniążki na stypendia dla zdolnych uczniów naszej szkoły. Fundacja Świętego Mikołaja podwoi zebraną kwotę. Liczy się każda złotówka!!! „DOBRO. Im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz”
1 „d” w Centrum Edukacji Ekologicznej
10 kwietnia klasa 1 „d” wybrała się do Centrum Edukacji Ekologicznej. Temat zajęć brzmiał „Miłośnicy ZOO". W trakcie spotkania dzieci poznały gatunki zwierząt, które najczęściej występują w zoo. Dowiedziały się, jakie są ich cechy charakterystyczne, zachowania oraz naturalne miejsca występowania. Uczniowie usłyszeli wiele ciekawostek na temat zwierząt żyjących w ogrodzie zoologicznym. Na koniec wykonali pracę plastyczną - papugę.
3
„Mikołaj Kopernik w pigułce”.
Dnia 06.04.2024r. klasa 6c brała udział w warsztatach w Muzeum Historycznym w Ełku - „Mikołaj Kopernik w pigułce”. Uczniowie mieli możliwość poznać postać Mikołaja Kopernika nie tylko jako astronoma, ale również jako ekonomistę, lekarza, prawnika i administratora. Zajęcia te były idealną okazją do podsumowania minionego Roku Kopernika.
2
Ogólnopolski konkurs "Portret słynnego matematyka"
84 rocznica Zbrodni Katyńskiej i 14 rocznica katastrofy smoleńskiej
Delegacja naszej szkoły uczciła 84 rocznicę Zbrodni Katyńskiej i 14 rocznicę katastrofy smoleńskiej. Pamiętamy
3
"Szkoła magicznych zwierzęt. Tajemnica szkolnego podwórka"
10.04.2024r. klasy 1a,1b, 2c i 3a wybrały się wraz z wychowawcami do kina Planet Cinema na film pt. "Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka". Uczniowie naszej szkoły z zapartym tchem śledzili losy głównych bohaterów, a mianowicie klasy Idy, która przygotowywała się do wystawienia przedstawienia z okazji 250 rocznicy założenia szkoły. Efekty specjalne w filmie tworzyły magiczne zwierzęta, które rozmawiały ludzkim głosem, co wprowadzało w humorystyczny nastrój całą salę kinową. Po seansie dzieci wracały do szkoły pełne pozytywnych wrażeń.
2
Klasa 1c w Muzeum Historycznym
Dnia 09. 04.2024r. klasa 1c odwiedziła Muzeum Historyczne. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach pt. „Mikołaj Kopernik w pigułce”, realizowanych w oparciu o wystawę „Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele”. Podczas spotkania „mali historycy” poznali tytułową postać nie tylko jako astronoma, ale również jako ekonomistę, lekarza, prawnika, administratora czy kanonika. Niewątpliwą atrakcją były krótkie seanse filmowe obejrzane za pomocą okularów VR, bicie monet oraz robienie herbatek ziołowych. Dzięki temu spotkaniu, uczniowie mieli okazję wzbogacić wiadomości o wybitnym Polaku i rozwinąć zaciekawienie historią.
12
SPOTKANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS IV-VIII
SPOTKANIA Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS I-III i ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO
Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie
Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Autyzmie. Symbolem solidarności z „autystami” jest kolor niebieski. A czym jest autyzm? To zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby dotknięte autyzmem mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. W dniu 2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem poprzez element niebieski ubioru. Uczniowie klasy 1”d” obejrzeli krótki filmik na temat autyzmu, odbili swoją dłoń w kolorze niebieskim na kartce oraz odgadywali zapachy przy zasłoniętych oczach.
10
„Wielcy malarze oczami dzieci - żywe obrazy"
Drodzy Państwo 27 marca w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wielcy malarze oczami dzieci - żywe obrazy" Uczniowie mieli prawie miesiąc, aby wraz z rodzicami stworzyć prace konkursowe. Żywe obrazy to rekonstrukcja dzieła malarskiego lub rzeźby tworzona przy udziale ludzi przedstawiających postacie ubiorem, mimiką lub daną scenką. Konkurs miał na celu zintegrować członków rodziny, zachęcić do zabawy, a także rozbudzić u dzieci zainteresowanie sztuką. Jury stanęły przed bardzo trudnym wyborem, ponieważ każda z nadesłanych prac zrobiła wrażenie na organizatorach. I tak Jury w składzie Pani Urszula Pietrajczyk – historyk sztuki, Pani Anna Pillar-Lisowska i Pani Grażyna Piela wyłoniło zwycięskie prace. I MIEJSCE Tomasz Walendzik SP4 Zuzanna Topolska SP2 II MIEJSCE Honorata Filipowicz SP4 Antoni Jędrzejczak SP4 III MIEJSCE Jan Rydzewski SP4 Lidia Kowalko SP4 WYRÓŻNIENIA Hanna Kryspin SP9 Jan Rejmer SP2 Maciej Radziłowicz SP2 Dziękujemy wszystkim, którzy stanęli na wysokości zadania i wzięli udział w konkursie. Organizatorzy Natalia Łukaszewicz Justyna Dobrzyń Magda Borawska Dorota Płońska Katarzyna Kuczyńska
3
W odwiedzinach u osób starszych
Dnia 26.03.2024 r.dzieci z koła misyjnego odwiedziły osoby starsze z parafii katedralnej.Do życzeń dołączyły trawkę dla baranka wielkanocnego, który jest symbolem zwycięstwa życia nad śmiercią.
Oddział przedszkolny 0a na spektaklu Ełckiego Teatru Pudełko "Znalezione nie kradzione" z ważnym przekazem "Nie wygląd czyni nas pięknymi".