• PROJEKTY

• XI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Kolor w czerwieni, kolor w bieli..."

• 10 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Kolor w czerwieni, kolor w bieli …”.
              Uczniowie naszej szkoły, wyłonieni w ubiegłym tygodniu podczas szkolnego etapu konkursu, godnie reprezentowali ełcką „Dwójkę”. W kategorii RECYTACJA Laura Rogińska z klasy 8c otrzymała wyróżnienie. W kategorii PREZENTACJA MULTIMEDIALNA Ida Kulikowska de Nałęcz z klasy 5d zajęła I miejsce, a Łukasz Padiasek z klasy 5d otrzymał wyróżnienie. Wszystkich uczniów przygotowała p. Honorata K. Sadowska.
              Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na arenie szkolnej i poza nią. Jesteśmy z Was dumni!

• "Sto na Sto Niepodległej"

• W czwartek 28 listopada 2019r. w auli szkolnej odbył się cykliczny quiz „Sto na Sto NIEPODLEGŁEJ”. Konkurs skierowany był do uczniów klas piątych naszej szkoły. Sprawdzał wiedzę na temat Rzeczypospolitej Polskiej, a pytania obejmowały wiele dziedzin: wybitni Polacy, kulinaria, geografia, historia, język polski (np. przysłowia, ortografia) oraz sport.
              Rywalizacja między klasami trwała do ostatniej minuty.
              Trzyosobowa reprezentacja klasy 5c zajęła
              I miejsce, zdobywając 34 punkty,
              5b zajęła II miejsce, zdobywając 33 punkty,
              5a zajęła III miejsce, zdobywając 30 punktów.
              Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i umiejętności. Życzymy dalszych sukcesów w nauce i w konkursach.
              Organizatorzy:
              p. H.Sadowska, p. I. Ratkiewicz , p. M. Rentzsch

• Szkolny Konkurs "Kotylion patriotyczny"

• Dnia 15 listopada odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Kotylion patriotyczny 2019r." Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Danuty Siedzikowny "Inki" w Ełku. Koordynatorem konkursu była Pani Katarzyna Brzostek-Hanulak nauczycielka z grupy 0 a. Laureatami konkursu zostali 1 miejsce Amelia Dyczewska z grupy 0b, 2 miejsce Jakub Walery z grupy 0 a i 3 miejsce Aleksander Kitlas z grupy 0a. Dzieci zostały nagrodzone nagrodą i dyplomem. Pozostale pięcioro dzieci otrzymalo dyplomy wyróżnienia i drobne nagrody. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

• "Szkoła pamięta"

• Akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia.

W ramach akcji „Szkoła pamięta” wzieliśmy udział w akcjach:
              •    uporządkowania i odwiedzenia grobów osób zasłużonych i cenionych;
              •    odwiedzin lokalnych miejsc pamięci;
              •    zapalania zniczy w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej;
              •    odwiedzin grobów zmarłych nauczycieli z  naszej szkoły;

• Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

• W Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej nasza szkołę reprezentowały uczennice przygotowane przez Panią Hanię Tyszkiewicz.
              1 miejsce zajęła Helena Matukanis kl. 2d,
              2 miejsce zajęła Elena Laura Kasprzyk z kl. 3e.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Pamiętamy o Janie Pawle II"

• W zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 9 w Ełku Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Pamiętamy o Janie Pawle II" wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły.
              Miło nam poinformować, że:
              Magdalena Leszczyńska kl. 1e zajęła I miejsce,
              a Lena Piekarowicz kl. 1e zajęła II miejsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Wizyta grupy przedszkolnej ,,0b"   w Muzeum Historycznym w Ełku

• Grupa ,,0b" we wtorek, 12 listopada 2019r. wybrała się do Muzeum Historycznego w Ełku na zajęcia edukacyjne pt. ,,Godło, flaga, hymn. Historia polskich symboli narodowych". Dzieci poznały pojęcie symbolu. Usłyszały legendę ,,O Lechu, Czechu i Rusie”. Nauczyły się opisywać godło i flagę polską oraz wiedzą o tym, jak zachować się podczas odśpiewania czy odsłuchania hymnu narodowego. Poznały różnice w wizerunku godła i flagi polskiej, jakie zachodziły w nich na przestrzeni wieków. Uczestnicy dowiedzieli się w jakich sytuacjach stykamy się z symbolami narodowymi i jak powinniśmy się wówczas zachować. Na zakończenie zajęć przedszkolaki samodzielnie wykonały flagę Polski. Następnie wychowankowie Sp nr 2 w Ełku udali się do jednej z sal muzeum, gdzie mogli podziwiać makietę Dworca PKP. Wiele radości sprawiło im również zwiedzanie ogromnej lokomotywy. Ostatnią atrakcją były zabawy ruchowe na placu zabaw mieszczącym się na terenie muzeum. Po cennej lekcji historii wszyscy bezpiecznie powrócili do szkoły wraz z wychowawczynią p. Ewą Różyńską.